- Komerční sdělení -zprávy
HomeRady a NávodyMadrid – temperamentní srdce Španělska

Madrid – temperamentní srdce Španělska

Madrid, hlavní město Španělska, je častokrát ve stínu Barcelony, která je nejnavštěvovanějším městem země. I když je Barcelona krásná a oproti hlavnímu městu má výhodnou polohu u moře, Madrid byste rozhodně neměli vynechat. Množství nádherných parků, muzeí, historických budov ale i malebných uliček, nádherná příroda v okolí, fotbal a ty nejlepší španělské tapas naleznete uprostřed Pyrenejského poloostrova.

Procházka Madridem bude místy připomínat výstavu architektonických slohů.
Madrid je živé a rušné město, jak se na největší metropoli země patří. Má však specifický španělský půvab a na první pohled vás uchvátí srdečností a přátelským přístupem místních obyvatel. Není divu, že tady všichni mají dobrou náladu. Leží v nejslunečnější oblasti Evropy a o vitamin D zde není nouze. Říká se, že člověk je nervózní když je hladový – ale hlad ve Španělsku také nehrozí.

Madrid je známý výbornou gastronomií a na každém rohu najdete vynikající místní speciality, bary a kavárny. Objednejte si osvěžující místní pivo Mahou a automaticky vám k němu donesou i tapas – malé občerstvení od oříšků, chipsů a oliv po obložené minutky, smažené sýrové kuličky či studený salát nebo kousky španělské omelety. Nechte se překvapit. Pokud vám pestrá paleta chutí tapasu učarovala, vydejte se do El miniBAR nebo Arbonaida bar poblíž Královského paláce a ochutnávejte z množství jedinečných kombinací.

Historické krásy města
Královský palác je jedna z nejnavštěvovanějších míst v Madridu a je oficiálním sídlem španělské královské rodiny. Je zároveň největším funkčním královským palácem v Evropě s téměř 3500 místnostmi. Projděte se velkolepým interiérem, nebo zablouďte v Campo del Moro, příjemném parku pod palácem, odkud se vám naskytne nádherný pohled na tuto památku.

Katedrála Santa Maria la Real de la Almudena, situovaná těsně u královského paláce, vás nadchne svojí krásou. Sedněte si na zídku na ulici Calle del Factor a vychutnejte si západ slunce s výhledem na jednu z nejkrásnějších památek Madridu.

Katedrála Almudena je nejstarší katedrálou celého Madridu.
Krásný výhled na královský palác a katedrálu Almudena se naskytne také u egyptského chrámu. Čtete správně, Templo de Debod v Parque del Oeste (západním parku), byl v roce 1968 věnován Španělsku jako poděkování za štědrou finanční pomoc na záchranu kulturního dědictví města Aswan v Egyptě. Nádherné místo pro fotografy, které v letních měsících žije lidmi, hudbou a pouličním uměním.

Evropské repliky po celém městě
Kromě egyptského chrámu najdete v Madridu také Berlínskou zeď, Eiffelovu věž, fontánu di Trevi, řecký amfiteátr či Tower Bridge. Sedmnáct replik největších památek Evropy a fragment Berlínské zdi, darovaný Berlínem, stojí v jednom parku. Parque Europa turisté běžně neznají, protože se nachází 30km od centra města. Dostat se tam víte také autobusem a je ideálním místem pro rodiny s dětmi díky množství zábavných atrakcí.

Ideálním místem k vyhlídce je Faro de Moncloa, kde si z výšky 92 metrů můžete užívat krásy města. Okouzlující hlavní město s téměř 7 miliony obyvatel má 40 parků o celkové rozloze 33 milionů metrů čtverečních! Pokud máte rádi procházky, běh, kolo, brusle či sportovní aktivity ve venkovních prostorách, do Madridu se zamilujete. Parque del Buen Retiro je jeden z nejzámějších v Madridu i díky své poloze poblíž centra. Pronajměte si loďku a vychutnávejte si město na vodní hladině. Navštivte galerii, muzeum, Palacio de Cristal – palác postavený téměř úplně ze skla, nebo Los Jardines de Cecilio Rodríguez – zahradu pávů či zahradu růží.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články