- Komerční sdělení -zprávy
HomePro ŽenyMohou se děti slunit? Od jakého věku je vhodný pobyt na slunci?

Mohou se děti slunit? Od jakého věku je vhodný pobyt na slunci?

I vy se neumíte nabažit slunečních paprsků, které konečně začaly vládnout po dlouhé zimě? Pak byste ale měli myslet také na přiměřenou ochranu před sluncem. Mohou se děti slunit? Pokud tráví čas na vzduchu i vaše ratolesti, nezapomeňte na ochranu jejich jemné pokožky. Jelikož je dětská kůže ještě tenká a citlivá, měli byste ji chránit o to víc.

S ochranou pokožky vašeho prcka byste měli začít již od narození. Jeho kolagenová a elastická vlákna jsou jemnější. Do jednoho roku proto není vhodné ho přečuhovat na přímém slunečním záření. Odborníci už vůbec nedoporučují pobyt v exotice dětem do dvou let. Jejich tělo obsahuje více než osmdesát procent vody, a proto je náchylnější k puchýřům či otokům. Tak malé děti by měly trávit čas ve stínu mezi 11:00 až 15:00 hodinou.

Opalovací krém pouze k vodě?
Věděli jste, že pokožku je třeba chránit již od března? Již v minulém článku jsme zmiňovali, že právě na jarní paprsky reagujeme intenzivněji. Podle odborníků nabíráme na jaře pigment rychleji, protože jsme po zimě bledí a bez pigmentace. Právě proto je třeba být opatrní a pokožku vystavovat slunci přiměřeně a postupně, protože nadměrné slunění může být pro ni nebezpečnější než v létě.

A co se týče dětí – měli bychom být důslednější ještě víc! Jen obyčejná prochází během slunečného dne může na jemné dětské pokožce zanechat stopy. Spálená červená líčka vašemu děťátku způsobí „poznačení“ i do budoucna. Jelikož si kůže všechno pamatuje, nezapomene ani na jediné spálení v dětském věku. Za ta nejrizikovější se považují spálení do patnácti let. V pozdějším věku si „díky“ slunci můžeme přivodit vrásky, pigmentové skvrny a v horším případě rakovinu kůže.

Opalovací tělové mléko Baby & Family SPF 30
Toto přírodní opalovací mléko, vyrobeno z jednoduchých a bezpečných přísad je určeno pro tu nejjemnější dětskou pokožku. Najdete v něm rostlinné máslo, které je bohaté na vitamíny, polyfenoly a antioxidanty. Zvlhčuje a vyživuje pokožku, chrání ji před vyschnutím. Opalovací tělové mléko Baby & Family SPF 30 značky WoodenSpoon je voděodolné a neobsahuje žádné alergeny, dráždivé složky, ropné složky ani jiné sporné a potenciálně škodlivé látky.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články