- Komerční sdělení -zprávy
HomeDomovObjevuje se vám v koupelně plíseň? V tomto zjevně děláte chybu!

Objevuje se vám v koupelně plíseň? V tomto zjevně děláte chybu!

I vás už delší dobu trápí plíseň v koupelně a na internetu hledáte nápady, jak ji odstranit tak, aby se vám v koupelně už neobjevila? Už nemusíte hledat! Poradíme vám, jak s ní bojovat a co dělat, aby se vám už v koupelně nikdy neobjevovala.
Plíseň je těžký soupeř. Nezapomínejte na to!

Chyby, které děláte při odstraňování plísně:
Koupelnu nevětráte

Pokaždé, když se osprchujete nebo vykoupete, větrejte. V koupelně se hromadí nejvíce páry a vlhkosti, proto je důležité, abyste pravidelně větrali. Pokud zanedbáte větrání, časem se vám ve spárách mezi obkládačkami, ale i na stěnách může objevit agresivní plíseň, kterou když nepodchytíte v počátečním stadiu, pravděpodobně se vám nad ní nepodaří zvítězit.

Otíráte spáry a mokré obkládačky

Pokud máte vanu, ale místo koupání se raději sprchujete, nevyhnete se zaprskání obkládaček a dlažby. Pořiďte si kvalitní švédskou utěrku z mikrovlákna, která má vynikající savé vlastnosti. Otřete jí mokré obkládačky a hlavně se zaměřte na spáry. V nich se umí udržovat voda a právě tam vzniká i plíseň. Chcete-li se pochlubit luxusní koupelnou, čistěte prostor mezi spárami, důkladně jej otírejte a zejména – vybírejte si kvalitní voděodolnou spárovací hmotu.

Boj s plísněmi rychle vzdáte

Odstranit plíseň z koupelny je velmi náročné. Kdo to alespoň jednou zažil, určitě o tom moc dobře ví. Když se vám v koupelně objeví plíseň, nepočítejte s tím, že po pár dnech úplně zmizí. Bude to zdlouhavý boj. Každý den musíte aplikovat na postižené místo přípravky proti plísním. Kombinujte je s čistým lihem, čajovníkovým olejem, sodou bikarbonou nebo klasickým octem. Zkoušejte různé přípravky, ale hlavně, nevzdejte to.

Chcete-li se vyhnout plísním, koupelnu pravidelně větrejte, otírejte mokré obkládačky a zaměřte se hlavně na spáry. Máte-li v plánu koupelnu rekonstruovat, nezapomínejte na hydroizolaci této místnosti.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články