- Komerční sdělení -zprávy
HomeRady a NávodyPozor na první jarní paprsky! Víte jak se správně slunit?

Pozor na první jarní paprsky! Víte jak se správně slunit?

I vy patříte k teplomilným tvorům a už se konečně těšíte na první jarní paprsky? Slunce, které nás zahřívá během jarního období, má množství benefitů. Pozor, nicméně na jeho nežádoucí účinky! Po zimě to může být pro naši pokožku šok.

Asi jste si už všimli i sebe, že slunce má velmi mnoho pozitivních účinků. Ne nadarmo se říká, že: „Kam nechodí slunce, tam nechodí lékař.“ Kromě toho, že vytlačuje deprese, zlepšuje náladu, má užitečné účinky i na kůži. Díky slunečním paprskům se dokážeme zbavit plísní a infekcí, dokonce zlepší rány a vředy. Ale všeho moc škodí, a tak to je iv případě slunění.

Pokud jste svoji pokožku nevystavovali slunci celou zimu, může se stát, že zůstala sušší a ztratila svoji odolnost. Potom na první jarní paprsky reaguje intenzivněji. Věděli jste, že první fototyp pokožky se může spálit už i za 10 minut!

Zvolte postupné opalování
Podle odborníků nabíráme na jaře pigment rychleji, protože jsme po zimě bledí a bez pigmentace. Právě proto je třeba být opatrní a pokožku vystavovat slunci přiměřeně a postupně, protože nadměrné slunění může být pro ni nebezpečnější než v létě. Přes letní dny jsme už na slunce poněkud zvyklí. Sluneční koupel je však pro každého individuální, ale není třeba zapomínat na UV faktory. Ochranné krémy s UV faktorem byste si měli nanést vždy, když se chystáte venku a vidíte vykukovat Oskara. Nevynechejte všechny odhalené části těla.

Děti a slunění
Před takovým sluncem je třeba chránit i vaše mrňousky. Děti mají totiž mnohem jemnější kůži. Dermatologové vůbec nedoporučují vystavovat slunci děti mladší 3 let. V tomto věku se jim jen tvoří melatonin, který chrání jejich dětskou pokožku. Do té doby nedisponují žádnými ochrannými mechanismy před UV zářením.

Vyzkoušejte náš tip na opalování:

Olej pro intenzivní opálení WoodenSpoon
Tento bio-intenzivní opalovací olej je obohacen o okurku a černý kmín, který chrání pokožku před dehydratací a stárnutím. Používáním oleje zabráníte odlupování pokožky a prodloužíte své opálení. Již po prvním použití získá vaše pleť hnědý nádech, kterým se můžete pyšnit během prvních jarních dní. Díky neutuchající vůni kakaa, kokosu a přírodních semínek se přenesete do exotiky. Olej pro intenzivní opálení WoodenSpoon naleznete také na e-shopu: www.bioruza.sk.

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články