- Komerční sdělení -zprávy
HomeRady a NávodyZnáte zásady správného odličování?

Znáte zásady správného odličování?

Toužíte po krásné ukázkové pleti? Tak ji jen nezakrývejte! Když se ráno na tváři vyřádíte pomocí make-upu a líčidel, měli byste jí večer dopřát zasloužený odpočinek. Prach, smog, špína či stres – na to všechno můžeme narazit během dne. A večer bychom se toho měli zbavit pomocí odličovacích „nástrojů“! Přinášíme vám zásady správného odličování ve zkratce.

K čemu je to vlastně dobré?

Určitě se vám už stalo, že jste se po nějaké alkoholické zábavě pozapomněli odlíčit. Únava a promile v krvi byly jednoduše silnější. Pokud se to stane jednou za „uherský rok“ je to ještě v normě. Ale pokud byste chodívali spát se svou denní fasádou pravidelně, byli byste velmi neměle překvapeni. Zanedbaným a dokonce i nedůkladným čištěním pleti se na povrchu pokožky ucpávají póry a vytvářejí záněty.

Takhle na to raději nechoďte!

Když jste si už vstoupili do svědomí a rozhodli si čistit pleť pravidelně každý den, měli byste vědět, jak na to. Rozhodně si tvář neodbavte jen drsnými a rychlými tahy chuchvalcem vaty a pleťovým mlékem. Řasy by na to mohly doplatit lámáním a vypadáváním. A směs ze zbytků mléka, špíny a make-upu vám zase ucpe póry.

Nevynechejte krk a dekolt

Nezapomeňte na samostatné odlíčení očí a rtů. Ty by se měly dostat na řadu jako první. Čistá voda je nedokáže vyčistit. Tampon byste měli nechat přiložený na oku alespoň 30 sekund, aby se nečistoty pořádně rozpustily a teprve potom je setřít. Vyhněte se drhnutí, mnutí či natahování, abyste si nevytvořili nechtěné vějířky kolem očí. Všechny části, které jsou během dne odhaleny, bychom měli projít odličovacím tamponem. Neboť i tato část pokožky se znečišťuje, mohou se na ní tvořit vyrážky a vrásky.

Nezapomeňte, že budete-li se v mládí starat o svou pleť, za pár let se vám mile odmění!

- Komerční sdělení -PR články

Nejnovější články